Bloodbath w studio w 2018 roku

0

Szwedzko-brytyjska grupa deathmetalowa Bloodbath, która składa się z Jonasa Renskego, Andersa Nyströma (Katatonia), Martina Axenrota (Opeth) i Nicka Holmesa (Paradise Lost) planuje wejść do studia na początku 2018 roku, by nagrać następcę albumu „Grand Morbid Funeral”.

Holmes wypowiedział się dla serwisu Metal Wani:

Reszta grupy pracuje nad albumem już teraz, więc myślę, że będziemy szukać studia nagraniowego pod koniec stycznia. Może we wczesnym lutym. Więc tak, definitywnie robimy nowy album. Ale zobaczymy co się stanie. Ludzie z Katatonii byli zajęci trasą koncertową (…) – myślę, że grają w Rosji w następnym tygodniu i mają koniec na rok 2017. Więc tak, pod koniec stycznia myślę, że rozpoczniemy.

Holmes dopowiada także, że nie ma na razie planów trasy koncertowej Bloodbath, która mogłaby stanowić konflikt z trasami i nagraniami pozostałych, indywidualnych członków zespołu w ich oryginalnych formacjach.

Z Bloodbath nie zamierzamy robić żadnej trasy koncertowej. Zrobiliśmy już siedem tygodni w Europie z Paradise Lost. Nie zrobimy tego z Bloodbath. Zamierzamy jechać na krótką trasę po USA [w maju 2018](…) Ale tak, nie zrobimy niczego, co miałoby wpływ na Paradise Lost lub Katatonię albo Opeth w tej materii, zrobimy coś natomiast w międzyczasie.

Ostatnia płyta Bloodbath, „Grand Morbid Funeral”, została nagrana w listopadzie 2014 roku przez studio Peaceville. Na płycie znalazł się gościnnie Chris Reifert i Eric Cutler z AUTOPSY. Największy sukces osiągnął natomiast „The Fathomless Mastery” z 2008 roku.

Olga Kłos

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!