Black Rebel Motorcycle Club zapowiadają nowy album

0

Po czterech latach od wydania ostatniej płyty „Specter at the Feast” kalifornijskie garażowe trio Black Rebel Motorcycle Club wreszcie przerwało milczenie. Nowy album zatytułowany „Wrong Creatures”, wyprodukowany przez Nicka Launaya (Nick Cave, Arcade Fire), ukaże się 12 stycznia 2018 roku.

Jak zapewnia sam zespół, w odróżnieniu od poprzedniego dzieła, będzie on powrotem do brudnego garażowego grania znanego z pierwszych lat jego działalności:

Nagrany w Los Angeles w ciągu ostatnich paru lat, podczas których zespół obrał parę niespodziewanych kursów, pozostając ciągle skupionym na muzyce i wracając na krawędź sceny. „To szalona maszyna, może cię wypluć tak szybko jak tylko cię przeżuje. Parę lat temu koncertowaliśmy aż koła wypadły z trasy, a mózg Leah [perkusistki]zaczął dosłownie wypływać z jej głowy” mówi [Robert Levon] Been. „To cię dopada, ja zmagałem się z własną depresją, a głowa Pete’a [gitarzysty i drugiego wokalisty]nigdy nie wymyśliła żadnych odpowiednich instrukcji. Więc trzeba dalej naciskać przyciski i zobaczyć co się stanie.”

Wrong Creatures powraca do korzeni alchemii BRMC, a nawet wbija nóż jeszcze głębiej. Od Cave’owej „zabójczej ballady” ‚Haunt’ do garażowego punka w ‚Little Thing Gone Wild’ ukazuje cały wachlarz umożliwiający zespołowi rozciągnąć każdy mięsień w jego pancerzu.Pozostają mętni w głębszym znaczeniu piosenek, bojąc się przeszłych nieporozumień. „Odkryłem, że dużo piszę o śmierci” mówi Hayes. „Odkryłem, że rozmawiam ze śmiercią, co brzmi ponuro. Ale dla mnie to tylko ponure poczucie humoru.” Temat śmiertelności pozwala Hayes’owi zgłębiać życiowe błędy i żale. Przepuszcza je przez toczące się riffy i żałobne rytmy, które mieszają w kotle aż do punku wrzenia.

W końcu zespół może być uznawany za ocalały z ery, gdzie rock’n’roll jest często przyćmiewany przez taneczny pop i krzykliwą komercję. Robert Levon Been: „Jak by nie patrzeć – naprawdę jesteśmy wyspą, więc na tę okazję trzeba się odpowiednio ubrać. Co prawda nie jestem pewien jaki jest odpowiednie odzienie do utonięcia w ogniu. Ale skóra z reguły pasuje do wszystkiego.”

Poniżej tracklista i okładka:

1. DFF
2. Spook
3. King of Bones
4. Haunt
5. Echo
6. Ninth Configuration
7. Question of Faith
8. Calling Them All Away
9. Little Thing Gone Wild
10. Circus Bazooko
11. Carried From The Start
12. All Rise

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!