Black Country Communion nagra czwarty album

0

Supergrupa Black Country Communion z Glennem Hughesem na czele weszła do kalifornijskiego studia, aby nagrać swój czwarty studyjny album. W skład zespołu poza wokalistą wlicza się perkusistę Jasona Bonhama, klawiszowca Dereka Sheriniana oraz wirtuoza gitary Joe’a Bonamassę. Produkcją płyty zajmie się Kevin Shirley znany ze współpracy z Iron Maiden czy Journey. Hughes w wywiadzie dla Icon Vs. Icon zapytany o powrót zespołu do nagrywania opowiedział:

Podstawową rzeczą, którą chcę podkreślić jest to, iż ani Joe Bonamassa ani ja nie odpuściliśmy sobie tego projektu. Po „Afterglow” nie mieliśmy żadnych konkretnych planów, więc postanowiłem skupić się na swojej solowej karierze. Joe także zaczął tworzyć swoje rzeczy i okazało się, że nie jesteśmy w stanie zrobić trasy. Później spotkaliśmy się na kolacji i stwierdziliśmy, że to czas na nagranie nowego albumu. W pewnym momencie nadszedł czas, w którym ponownie się spotkaliśmy i stwierdziliśmy, że mamy odpowiedni materiał oraz rozeznanie, aby stworzyć razem coś nowego.

Hughes opowiedział również o kierunku, jaki obrał zespół w kwestii brzmienia nowego albumu:

To będzie kombinacja wszystkich poprzednich albumów. Płyta będzie brzmiała jak Black Country Communion. Już po pierwszych taktach każdy pozna, że to my! Nie zrobimy żadnych dużych skoków w inną stronę niż tę, którą zmierzaliśmy wcześniej. Jesteśmy bardzo skupieni na tym, jak powinien w naszym mniemaniu wyglądać ten album. Zrobimy rockową płytę, dla fanów rocka. Nie planujemy nic innego, poza stylem, który reprezentujemy od 2010 roku.

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.