Behemoth: Nergalowi grozi więzienie

3

Wokalista stojący na czele Behemotha, Adam D., został oskarżony o publiczne znieważenie godła Polski. Sprawa jest już w gdańskim sądzie okręgowym.

Przeciwko Nergalowi (Adamowi D.) wniesiono oskarżenie o publiczne znieważenie godła Rzeczypospolitej. Dotyczy ono trasy koncertowej, która miała miejsce w 2016 roku, „Rzeczpospolita Niewierna”, odbywającej się między 30 września a 9 października 2016 roku.

Trasa ta była promowana przez specyficzną grafikę godła, przedstawiającą orła białego z rogami, węże i odwrócony krzyż. Grafika oczywiście miała pasować do stylistyki koncertowej i muzycznej zespołu. Wyczyn taki jednakże, w opinii gdańskiego radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, to zniewaga polskiego godła.

Oskarżonymi w sprawie są Adam D., autor grafiki Rafał W. oraz ten, który zajmował się rozpowszechnianiem jej w sieci, Maciej G. Mężczyznom grozi kara – grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku.

Udostępnij to

O autorze

Fanka mocnych brzmień spod znaku Księżyca, czyli wszelkiej maści zespołów z wokalem kobiecym. Eksploratorka damskiego rocka i metalu. Zainteresowana muzyką, blogowaniem i podróżami (nie tylko tymi w głąb siebie).

 • Fff

  Pełna zgoda. Za znieważenie godła miesiąc sprzątania psich odchodów z trawników w centrum Warszawy.

  • Orzelekzguwna

   nie rozumiem, po co sprzątać polaków?

 • slawo

  a kto oskarży pis za bycie idiotami o ile pamiętam to jest feniks a nie orzeł