Axl Rose oficjalnie z AC/DC

0

Nie od dziś wiadomo o problemach zdrowotnych Briana Johnsona. To właśnie one na dobre wyeliminowały muzyka z AC/DC. Trwały spekulacje, kto zastąpi wokalistę podczas nadchodzącej europejskiej trasy. Podczas, gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia ukazujące Axl’a wychodzącego ze studia AC/DC, większość podchodziła do tego sceptycznie i z niedowierzaniem. To jednak wokalista Guns N’ Roses zastąpi Briana podczas nadchodzącej trasy, która rozpocznie się 7 maja w Lizbonie w Portugalii, a zakończy 12 czerwca w Aarhus w Danii. Grupa wydała oficjalne oświadczenie na swoim facebook’u oraz stronie:

Członkowie AC/DC chcieliby podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład w grupę i poświęcenie przez te wszystkie lata. Tak bardzo, jak chcemy, by ta trasa dobiegła końca, tak samo mocno wspieramy decyzję Briana, by ratować jego słuch. Jesteśmy zdeterminowani, by wypełnić zobowiązania związane z trasą ze względu na wszystkich tych, którzy wspierali nas przez lata. Szczęśliwie Axl Rose zaoferował swoją pomoc, byśmy mogli to zrobić.

Daty europejskiej trasy AC/DC:

7 maja Lizbona, Portugalia Passeio Maritimo De Alges
10 maja Sewilla, Hiszpania Estadio La Cartuja
13 maja Marseille, Francja Stade Velodrome
16 maja Werchter, Belgia Werchter Site
19 maja Wiedeń, Austria Ernsa-Happel Stadion
22 maja Praga, Republika Czeska Letnany Airport
26 maja Hamburg, Niemcy Volksparkstadion
29 maja Berno, Szwajcaria Stade de Suisse
1 czerwca Lipsk, Niemcy Red Bull Arena
4 czerwca Londyn, Anglia Stadion Queen Elizabeth Olympic Park
9 czerwca Manchester, Anglia Etihad Stadium
12 czerwca w Aarhus, Dania Ceres Park

Na potwierdzenie dobrych stosunków Axla z AC/DC, Angus Young dołączył wczoraj do Guns N’ Roses podczas ich występie na festiwalu Coachella. Muzycy wykonali razem klasyk AC/DC „Whole Lotta Rosie”:

Udostępnij to

O autorze

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.