Andreas Kisser (Sepultura): „Nigdy nie chcieliśmy zastąpić Maksa”

0

Andreas Kisser, gitarzysta Sepultury, opowiedział w wywiadzie dla Hot Metal, jak wyglądały zmiany w Sepulturze po opuszczeniu składu przez założyciela i lidera brazylijskiej formacji – Maksa Cavalerę.

Nigdy nie chcieliśmy zastąpić Maksa. Derrick (Green, obecny wokalista Sepultury)jest kompletnie inną osobą, innym muzykiem. Nie umie grać na gitarze w tak thrashowy sposób, dlatego nie gra na niej wcale. Z nim korzystamy z wielu zupełnie nowych środków, dzięki czemu możemy zabraćSepulturę w zupełnie innym kierunkuw zupełnie inne, diametralnie różne miejsca. Jeśli tak na to spojrzeć, to nie ma za czym czy za kim tęsknić, nic nam brakuje bo po prostu nie chcemy się powielać. Wolimy to, co nagrywamy obecnie.

Dalej mówił o Derricku Greenie jeszcze więcej:

Derrick to świetny gość i cieszę się, że jest z nami. Spadło na nas morze krytyki za to, różne pochrzanione oskarżenia czy zarzuty a Derrick jest tutaj już 20 lat i robi kawał dobrej roboty. Cieszę się że jest z nami – to ten człowiek pomógł utrzymać Sepulturę przy życiu.

Z pewnością nie było mu łatwo odnaleźć się tutaj, Max jest osobą bardzo charyzmatyczną – tak na scenie, jak i poza nią, ale Derrick znalazł sposób, jak wpasować się i wypełnić lukę. Świetnie się z nim pracuje, to mogę powiedzieć na pewno.

Stosunki między Maksem Cavalerą a dawnymi kolegami pozostają napięte. Przyznawał wprawdzie swego czasu, że fajnie byłoby się reaktywować w klasycznym składzie, ale obecnie w kierunku Sepultury go raczej nie ciągnie. Zamiast tego zabrał brata Igora w świat na wspominkową trasę w związku z rocznicą premiery słynnego materiału „Roots” – o której to płycie powiedział (mając trochę racji), że po niej brazylijska legenda nic dobrego już nie nagrała. Na tym się zapewne wzajemne złośliwości nie skończą, toteż jest co śledzić. Szkoda, że nie wynikł z tego już od dawna naprawdę dobry album…

Udostępnij to

O autorze

Lockheed

Artysta-śmieszek, który nienawidzi pisać o sobie. Schodzę pod ziemię i wydobywam dźwięki - im cięższe, tym lepiej. Bluźnierstwo, alkohol, nienawiść, śmierć. Limitowany do 66 kopii.