Alice In Chains zapowiada nowy album

0

W styczniu zespół informował, że wchodzi do studia, jednak, jak się okazało, wszystko im się trochę opóźniło. Dopiero teraz grupa twierdzi, że rozpocznie nagrywanie w czerwcu. Nowy krążek wstępnie miałby się ukazać na końcu tego roku lub początku następnego.

W wywiadzie dla Good Celebrity, z okazji 10 rocznicy George Lopez Celebrity Golf Classic, gitarzysta zespołu – Jerry Cantrell – powiedział:

Przygotowujemy się do nagrań. Przeniesiemy się do Seattle mniej więcej za miesiąc i będziemy nagrywać przez całe lato. Jest to to samo studio, w którym tworzyliśmy nasz trzeci album. To będzie niezła zabawa. Wrócić do domu i nagrywać w Seattle. Miejscowi chłopcy w miejscowym studio.

Zapytany o to, czy nowa płyta będzie trochę grungowa, odpowiedział:

Hej, to jest właśnie to, co robimy. W tym wieku nie mógłbym robić nic więcej. Jesteśmy szczęśliwi, że nadal mamy możliwość kontynuować to, tworzyć dobrą muzykę i dobrze się bawić.

Przypomnijmy, że ostatnim albumem Alice In Chains jest krążek „The Devil Put Dinosaurs Here”, który został wydany w  2013 r. Jest to drugie wydawnictwo z wokalistą – Williamem Duvallem – który dołączył do zespołu w 2006 r.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.