Aerosmith planuje trasę na 50-lecie zespołu

0

Joe Perry zdradził co nieco na temat planów Aerosmith z okazji 50. rocznicy powstania zespołu (która wypada dokładnie w 2020 roku).

Zapytany o plany koncertowe, gitarzysta odpowiedział:

Myślę, że nie będziemy się spieszyć. Możemy zagrać jeszcze kilka jednorazowych koncertów – może jakieś festiwale w ciągu najbliższych szcześciu lub ośmiu miesięcy. W 2019 roku zbliżymy się do naszej 50. rocznicy, więc planujemy kilka dodatkowych dat i trasę, aby to uczcić. Na razie musimy podopinać sprawy na ostatni guzik w naszych solowych projektach.

W 2017 roku Aerosmith ogłosił trasę o nazwie „Aero-Vederci Baby!”, która jednak nie okaże się być ostatnią. Potwierdził to Steven Tyler:

Zawsze myślimy o tym, co zaplanować na trasę. Wiele zespołów mówi „to nasza ostatnia trasa”, żeby sprzedać jak najwięcej biletów – to zespoły, które były na scenie tak długo jak my. Więc pomyśleliśmy, że pojedziemy do Europy i zrobimy swoje. Tamci ludzie nie widzieli nas od jakiegoś czasu, więc co nam zaszkodzi taki mistycyzm? W końcu „Aero-Vederci” jest dwuznaczne. To takie „dzień dobry, do widzenia” – włoskie powiedzenie.

Plany Aerosmith skomentował też gitarzysta Brad Whitford:

Nie wydaje mi się, żebyśmy zmierzali do końca. Myślę, że w zespole jest zbyt wiele życia, żeby teraz przestać. Ale trzeba zrobić pierwszy krok, więc dopiero teraz powoli zaczynamy myśleć o pożegnaniu.

Udostępnij to

O autorze

Kiedy życie daje Ci lemoniadę, zrób z niej cytryny. Życie bardzo się zdziwi.