Adam ‚Nergal’ Darski o grze na gitarze i nowym albumie Behemoth

0

Już 24. marca ukaże się premierowy album projektu Me And That Man, w którego skład wchodzą Adam ‘Nergal’ Darski oraz John Porter. Z tej okazji lider Behemotha udzielił wywiadu dla Music Radar, w którym wskazał, co jest naprawdę ważne w grze na gitarze.

John Porter twierdzi, że największą tajemnicą jest tonacja E i ja się z tym zgadzam. Ostatnio tworzyliśmy równocześnie muzykę na nowy album Behemoth i kiedy wróciłem do domu i chwyciłem za gitarę, to od razu przeszedłem z typowego dla nas C# do tonacji E. Teraz, gdy tworzę nowe riffy, to zabieram te pomysły na próby, gdzie gramy je w niższej tonacji czyniąc szybszymi i mroczniejszymi.

Obecnie używam gitary Gretsch, która nie jest stworzona do szybkiego kostkowania i shreddingu. Dzięki niej mogę stworzyć silne, przestrzenne brzmienie, co ma duży wpływ na nowe nagrania Behemoth. Jest w niej więcej miejsca, więcej klimatu.

Kiedyś dostałem świetną radę. Pamiętam, że podszedłem do Toma Warriora i Martina Aima z Celtic Frost, kiedy otwieraliśmy koncert przed nimi i Slayerem w Polsce. To było jakieś 10 lat temu. Gadaliśmy sobie i oni byli zafascynowani naszym show, ale ja zauroczyłem się tym, co oni pokazali. W ich grze było wiele magii. Powiedziałem im „Chłopaki, wszystkie akordy, które zagraliście przez cały występ, my mieścimy w jednym numerze!”. Martin Aim odpowiedział mi „Tak, ale musisz pamiętać, aby dać każdemu dźwiękowi wybrzmieć”. Zapadło mi to w pamięci. Myślę, że wciąż się tego uczę i następny album Behemoth będzie inny dzięki tej wiedzy.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."