Absyntia: Zobacz klip do utworu ‚Czerwień’

0

Trójmiejska Absyntia zaprezentowała właśnie swój najnowszy teledysk zrealizowany do utworu „Czerwień”. Reżyserią teledysku promującego zapowiadany nowy album grupy zajął się Yach Paszkiewicz

Najnowszy teledysk trójmiejskiego, rockowego zespołu Absyntia zapowiada nadchodzący album kapeli. Piotr Truchel, lider zespołu, komentuje:

Materiał kręcony był w Trójmieście: Gdańsk Stocznia, Gdynia Orłowo. Są w nim nawiązania do filmów takich twórców, jak Kubrick czy Tarantino, zaś sam tekst pozwala na kilka interpretacji. Cieszę się, że reżyserią pobrazu zajął się sam ojciec polskiegi wideoklipu, czyli Yach Paszkiewicz. Efekt jest naprawdę fantastyczny!

Zespół Absyntia powstał w Trójmieście w 2008 roku z inicjatywy Piotra Truchela – gitarzysty i wokalisty. W marcu 2009 roku zespół wydał płytę „Nocne historie” i zaczał intensywnie koncertować m.in. razem z takimi wykonawcami, jak: Renata Przemyk, Coma, Pink Freud, Kobiety czy Lao Che. W 2011 roku grupa wypuszcza na świat krążek „Korytarze EP” i   Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery oraz przenikających melodii, czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo.

Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock`n`rollową energią oraz akustyczną przestrzenią dopełnioną o nutę klasyki. Obecnie zespół pracuje na nowym studyjnym albumem o roboczym tytule „Kings & Beggars”, którego wydanie planowane jest na jesień 2017 roku.

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whiskey oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.