10 najlepszych metalowych riffów lat 90-tych wg. Loudwire

0

Serwis dla fanów ciężkiego grania Loudwire opublikował ranking 10 najlepszych metalowych riffów lat 90-tych. Jak zwykle tego typu rankingi są bardzo dyskusyjne, gdyż ciężko w 10 przykładach zawrzeć wszystkie wybitne osiągnięcia muzyczne ówczesnej dekady, ale najważniejsze jest jedno – na pierwszym miejscu pojawiła się Metallica z utworem ‚Enter Sandman’.

Co więcej, całe podium zajęły grupy thrashowe – oprócz Mety jeszcze Pantera i Megadeth, a na kolejnych miejscach wylądowały tak różne gatunkowo rzeczy jak m.in. Slayer, Alice in Chains czy Iron Maiden.

Całość możecie zobaczyć poniżej. Jak zwykle w takich momentach pytamy was – jakie kawałki powinny znaleźć się na takiej liście, a jakie wylecieć?

10. Slayer – ‚Dead Skin Mask’

9. Carcass – ‚Corporal Jigsore Quandary’

8. Rage Against the Machine – ‚Testify’

7. KoRn – ‚Blind’

6. Iron Maiden – ‚Fear of the Dark’

5. Alice in Chains – ‚Man in the Box’

4. Cannibal Corpse – ‚Hammer Smashed Face’

3. Megadeth – ‚Holy Wars…the Punishment Due’

2. Pantera – ‚Walk’

1. Metallica – ‚Enter Sandman’

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!