Konkurs: Wygraj wejściówkę na koncert Crowbar

0

Ikony sludge metalu z Nowego Orleanu po krótkiej przerwie wracają do Polski! Tym razem Crowbar obrał za cel zgruzowanie Poznania, a w zadaniu wspomogą ich Niemcy z Earth Ship oraz rodzimy Tarpan.

Koncert odbędzie się już za niespełna miesiąc – 16 października w poznańskim klubie „U Bazyla”, a za jego organizację odpowiedzialne jest niezawodne Winiary Bookings. 

Tak się składa, iż mamy do rozlosowania aż 2 pojedyncze wejściówki na wspomniane wyżej wydarzenie. Aby stać się posiadaczem jednej z nich, poza odrobiną szczęścia musisz jeszcze wykonać następujące zadania:

  1. Zarzucić lajkiem dla WiniaryBookings oraz DeathMagnetic.pl (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś)
  2. Polubić na Facebooku post konkursowy oraz go publicznie udostępnić
  3. Wrzucić w komentarzu zdjęcie… pojazdu, który w Twojej opinii najbardziej odzwierciedla muzykę reprezentowaną przez Crowbar oraz w jednym zdaniu uzasadnić swój wybór

Konkurs trwa do 3 lipca (środa), do godziny 23:59. Wyniki ogłosimy dzień później na Facebooku pod postem konkursowym.

Dyskografię kultowej formacji zamyka wydany w 2016 roku album „The Serpents Only Lies” (zapraszamy przeczytania do naszej recenzji), który spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród słuchaczy, jak i dziennikarzy. Głośno również o nim z tego względu, iż jest to pierwszy materiał po 17 latach nagrany z oryginalnym członkiem formacji – basistą Toddem Strangem. Muzyk po dwóch latach nieustannego koncertowania postanowił skupić się na rodzinie, dlatego aktualnie jego miejsce na scenie zajmuje utalentowany Shane Wesley. 

Wszelkie informacje na temat koncertu znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku. Za niesamowity plakat wydarzenia, który możecie zobaczyć poniżej, odpowiedzialny jest natomiast niejaki Raf The Might, prezentujący swoje prace pod szyldem „Too Many Skulls”

Crowbar
Wszystko zaczęło się w 1989 roku w Nowym Orleanie od The Slugs. Początkowo grali covery Judas Priest i Iron Maiden, ale Kirk Windstein szybko zapragnął tworzyć własną muzykę i tak właśnie narodził się Crowbar. Przez blisko 30 lat działalności (z dwuletnią przerwą 2001-2003) stali się prawdziwą klasyką na scenie doom/sludge metalowej, nazywani przez wielu prekursorem sludge metalu. W swojej dyskografii zebrali dotychczas 11 albumów studyjnych, a zjeździli cały świat grając u boku takich gwiazd jak Pantera, Black Label Society czy Hatebreed. Ich ostatnim dziełem jest „The Serpent Only Lies” z 2016 roku, wydany przez E1 Music.

Najnowszy album Crowbar jest zarówno potwierdzeniem solidności zespołu, jak i swoistym powrotem do korzeni, jak określił to sam lider formacji, Kirk Windstein – „Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego Crowbar”. „Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo” – dodaje założyciel Crowbar.
FFO: Down, Eyehategod, Acid Bath, High on Fire, Electric Wizard, YOB, The Obsessed

Earth Ships
Niemiecka ekipa wgniata w ziemię dźwiękami wyjątkowo wolno i perfidnie. Z Crowbar znają się świetnie, bo koncertowali już wspólnie na poprzednich trasach, a dostrzeżenie ich działalności przez ikonę światowego sludge’u, Kirka Windsteina mówi samo za siebie. Earth Ship promują wciąż swój ostatni, niezwykle przemyślany album „Hollowed”, który został doceniony przez fanów i krytyków świetnymi opiniami. Teraz przyjadą po raz pierwszy do Poznania pokazać jak się gra kawał dobrego sludge’u!
FFO: Conan, Inter Arma, Kylesa, Black Tusk, Orange Goblin

Tarpan
Tarpan to pięciu barbarzyńców z Poznania, którzy w swojej muzyce łączą groove’owy feeling, dużo sludge’owych riffów, a to wszystko zabarwiają post metalowym klimatem. 
FFO: Crowbar, Minsk, Down, Eyehategod, High On Fire

 

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.