Małpoludy

0

Małpoludy

Lokalizacja: Szczecinek

Gatunek: Rock ‚N’ Roll

Działalność: 2015 r.

Dariusz Jan Sitko (Sitek) – gitara, wokal
Łukasz Stecki (Dżapan) – gitara, wokal
Radek Ulej( Rabiej) – gitara basowa
Michał Stryjecki (Stryju) – klawisze
Rafał Paweł Trała ­- perkusja
Geneza Małpoludów sięga dawnych dziejów, kiedy Sitek i Dżapan pogrywali sobie jeszcze w garażu w małym miasteczku zwanym Szczecinek. Po ponad 15 latach spotkali się ponownie, tym razem w Warszawie, od słowa do słowa zawiązała się idea grania wspólnego, a że w duecie nie chcieli grać, zaczęli zbierać ludzi. Jako trzeci dołącza „Rabiej” – basista nie na miarę szyty, wcześniej obsługujący wiosło w zespole „Chantal Prym”. Co śmieszne koleżka też
pochodzi ze Szczecinka. Dżapan grywał w kilku składach między innymi w „Halo! Tu cisza”, ale perkusistę Pawła spotkał na jakimś „jamie” i już chłopaki tak się zgrali, że bębniarz mu nowych projektów nie odmawiał. Sitek grał w zespole „Węże i mrówki” , gdzie niejaki „Stryju” obsługiwał klawisz. Po delikatnej namowie zasilił szeregi Małpoludów. I tak kwintet z początkiem 2015 r. rozpoczął działalność, szukając swojej drogi muzycznej. Sitek, utalentowany pisarz, wyciągnął z szuflady to co miał i zaczął dokładać do nowych kompozycji. Po kilku miesiącach rzeźbienia chłopaki weszli do studia, aby zarejestrować nagrania, udało się nagrać Ep­-kę z trzema utworami. O tym, że rock’n’roll płynie w ich żyłach, można się przekonać wpadając na ich koncerty.

 

Wyro(c)k

70%
70%
Highway To Hell

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway To Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master Of Puppets

  • Oceny czytelników (6 głosów)
    7.7
Udostępnij to

O autorze

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.